Strony

wtorek, 27 września 2011

Cytat dnia

"Czy wiecie, że wierze w czary? Urodziłem się i wychowałem pośród czarodziejów. W czarodziejskim mieście i czarownych czasach. Mało kto zdawał sobie sprawę że żyliśmy w pajęczynie magii powiązanej srebrnymi włókienkami przypadku i okoliczności, ale ja wiedziałem o tym od samego początku.

Widzicie... jestem zdania że na początku każdy z nas ma czarodziejską moc. Rodzimy się pełni cyklonów, płonących lasów i komet. Rozumiemy śpiew ptaków, umiemy czytać z chmur i dostrzegamy nasze przeznaczenie w ziarnkach piasku.

Ale później miejsce w naszych duszach zajmuje nauka. Magia zostaje z nich wyświęcona, wybita, wyprana i wyczesana. Stawia nas na prostej, utartej ścieżce i mówi o odpowiedzialności. Słyszymy że jesteśmy już dość duzi. A wiecie dlaczego nam to mówią?

Bo ludzie którzy nas pouczają boją się naszej nieokiełznanej młodości, bo nasza czarodziejska moc sprawia, że czują wstyd i tęsknotę za tym czemu pozwolili rozsypać się w proch.


Kiedy odejdziesz tak daleko z krainy czarów nigdy więcej nie będziesz miał do niej wstępu. Może czasem ujrzysz ją przez moment, poznasz ją i przypomnisz sobie na ułamek sekundy.

Jeśli ludzie płaczą na filmach, to dlatego że w ciemnym kinie przez krótką chwilę dotykają złotego źródła magii. Potem wychodzą w jaskrawe światło rozsądku i logiki i źródło wysycha, ludzie zaś czują w sercu dziwny smutek i nie wiedzą dlaczego.

Kiedy jakaś piosenka poruszy w Tobie wspomnienie, kiedy wirujące w promieniu światła pyłki odwrócą Twoja uwagę od świata, kiedy nocą słyszysz w oddali stukot kół pędzącego pociągu i zastanawiasz się dokąd zmierza wykraczasz poza człowieka którym jesteś i miejsce w którym się znajdujesz.

Na najkrótszą z krótkich chwil wkraczasz do czarodziejskiego królestwa. Głęboko w to wierze"


"Chłopięce lata" Robert R. McCammon

1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...