Strony

środa, 4 stycznia 2012

Śpiąca królewna, Pieprzony los Kataryniarza - Rafał A. Ziemkiewicz [zapowiedź]


Rafał A. Ziemkiewicz za nowelę "Śpiąca królewna" oraz powieść "Pieprzony los kataryniarza" otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Po raz pierwszy obydwa teksty można znaleźć w jednej książce.

"Śpiąca królewna"

OSTRE SŁOWA, CIĘTE RIPOSTY, FASCYNUJĄCA ROZGRYWKA KONCERNÓW I SŁUŻB SPECJALNYCH.

Terrorystyczny atak na konwój Ginkgo Foundation, z darami dla ubogich i chorą dziewczynką, którą uratować mają datki widzów telewizji DCI-6. Cząstka bezlitosnego świata głębokiej Rosji ukazana oczami kierownika ekspedycji, pozbawionego złudzeń Perhata.

"Pieprzony los kataryniarza"

BRUTALNA PRAWDA O MECHANIZMACH WŁADZY I KORUPCJI.

Robert, operator sieci komputerowej, były prawicowiec, aktualnie biznesmen, odkrywa plany dotyczące losów Polski – taka wiedza może zabić.

6 komentarzy:

 1. nie wiedziałam, że Pan Ziemkiewicz wydał nową książkę, muszę ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. O Ziemkiewiczu słyszałam mnóstwo bardzo pochlebnych opinii i czuję, że czas w końcu zapoznać się z jego Twórczością.

  Chciałabym zapytać o coś. Jakiś czas temu napisałeś zapowiedź Złodzieja dusz, p. Anety Jadowskiej. Czy wiadomym Ci jest mniej więcej, kiedy zostanie ta książka wydana?

  OdpowiedzUsuń
 3. @fashionpart - to nie jest nowa książką Ziemkiewicza; to zebrane w jedno i na nowo wydane dwa teksty autora - opowiadanie i minipowieść - które zostały nagrodzone Zajdlem

  @Dwojra -premiera przewidziana jest na pierwszy kwartał 2012 roku; jak będę wiedział coś dokładniej to dam znać

  OdpowiedzUsuń
 4. znam te teksty i pamiętam je ze starej Fantastyki :) kiedy Ziemkiewicz jeszcze zajmował się SF a nie polityką... Od cholery wtedy było świetnych debiutów - Sapkowski, Dukaj - wszyscy startowali w konkursach tego pisma

  OdpowiedzUsuń
 5. @Dwojra info od Fabryki Słów: "Złodziej dusz" debiutancka powieść Anety Jadowskiej już 27 stycznia w ofercie Fabryki Słów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię Ziemkiewicza jako publicystę. Czytałam jego "Ciało obce" i podobało mi się szalenie, ale nie miałam w rękach żadnj fantastyki jego autorstwa. Ciekawi mnie, czy jest równie dobry jak w publicystyce :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...