Strony

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Przebudzenie Lewiatana - James S. A. Corey [zapowiedź]


WITAJCIE W PRZYSZŁOŚCI.

Ludzkość skolonizowała System słoneczny - Mars, Księżyc, Paz Asteroidów i satelity Planet Zewnętrznych - gwiazdy jednak wciąż są nieosiągalne.

Jim Holden jest ExO, zastępcą dowódcy statku Canterbury holującego ogromne bryły lodu z Pierścieni Saturna do zajmujących się górnictwem i wydobyciem minerałów Stacji Pasa Asteroidów. Gdy towarzystwie kilku członków załogi tego holownika trafiają na opuszczony statek Scopuli, stają się powiernikami tajemnicy, o której nigdy nie chcieliby niczego wiedzieć. Niektórzy ludzie, szefowie wielkich korporacji gotowi są ludzie gotowi zabijać dla zachowania tej tajemnicy - zabójstwo zaś osiąga skalę, jakiej Jim i jego załoga nigdy nie zdołają zrozumieć ani się z nią pogodzić. Systemowi Słonecznemu grozi wojna - o ile Holden i członkowie jego załogi nie odkryją, kto i dlaczego porzucił Scopuli na zatracenie.

Detektyw Miller poszukuje pewnej dziewczyny. Jednej z miliardów żyjących w systemie, ale jej rodzice posiadają pieniądze, a te mają swoją wymowę. Gdy wiedziony tropem trafia na Scopuli i sympatyzującego z buntownikami Holdena, zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że dziewczyna może być kluczem do wszystkiego.


O autorze:

James S. A. Corey to pseudonim używany przez współpracowników Daniela Abrahama i Ty Francka. Pod tą nazwą pisali Przebudzenie Lewiatana,  pierwszą z trzech planowanych powieści science fiction w serii o nazwie Expanse. Przebudzenie Lewiatana zostało nominowane w 2012 roku do nagrody Hugo za najlepszą powieść i do nagrody Locus dla najlepszej powieści science fiction. Abraham i Franck również współpracują przy tworzeniu bloga Lizard Brain. Pseudonim został stworzony z drugich imion Abrahama i Francka, natomiast S. A. to inicjały córki Abrahama.

Daniel James Abraham to niezwykle kreatywny amerykański pisarz science fiction i fantasy, mieszka w Albuquerque w Nowym Meksyku. Jego opowiadania ukazywały się w licznych publikacjach i antologiach. Jego nowela Flat Diane został nominowany do Nagroda Nebula, The Cambist and Lord Iron: a Fairytale of Economics została nominowana do nagrody Hugo i World Fantasy Award.
Abraham jest absolwentem Clarion West Writers Workshop 1998, a czasami współpracuje z Georgem R. R. Martinem.

Ty Franck, również z Albuquerque, jest asystentem George’a R. R. Martina.


Słowo od autora przekładu:

James S. A. Corey debiutuje na polskim rynku czytelniczym powieścią "Przebudzenie Lewiatana". Jest to doskonała, napisana z rzadko spotykanym rozmachem space opera. Autor rysuje przed oczami Czytelnika bardzo przekonujący obraz skolonizowanego przez ludzi i targanego antagonizmami pomiędzy Planetami Wewnętrznymi i jego resztą Systemu Słonecznego, ze wszystkimi najrozmaitszej natury powikłaniami politycznymi i społecznymi. Książa napisana jest tak, że zawiera wszystko, co kochają czytelnicy - wartką akcję, doskonale przedstawione charaktery, a także swoisty, cierpki humor wypowiedzi bohaterów i sytuacji. Już na pierwszych stronach Czytelnik zderza się z problemem, w jaki żaden z nas nie chciałby zostać wplątany - a potem jest jeszcze bardziej ciekawie. Przytulony do skalistej asteroidy statek kryje w sobie tajemnicę, od której zależy pokój i przyszłość Systemu Słonecznego. Czy zechcecie ją poznać?


Źródło: Fabryka Słów

3 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...