Strony

sobota, 1 września 2012

Książę Cierni - Mark Lawrence [zapowiedź]

Tytuł: Książę Cierni
Tytuł oryginału: Prince of Thorns
Autor: Mark Lawrence
Seria: Trylogia Upadłe Imperium
Format: 143x205 mm                              
Oprawa: miękka
Liczba stron:
Tłumaczenie: Jarosław Fejdych
ISBN: 978-83-61386-20-9
Cena detaliczna: 38,90 zł
Premiera: 10 wrzesień 2012 r.


„Książe cierni” to pierwsza część nowej, pasjonującej trylogii fantasy, a zarazem ambitny i oryginalny debiut angielskiego pisarza Marka Lawrence'a.

Niektórzy mówią, że „Książę cierni” to najlepsza fantasy od czasów cyklu „Pieśni Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina.

Peter V. Brett, autor „Malowanego człowieka”, właśnie stwierdził, że „Książę cierni” to najlepsza powieść, jaką przeczytał w zeszłym roku.

W krwawej opowieść o zdradzie, magii i braterstwie autor maluje przed nami fascynujący, brutalny, momentami piękny portret niezwykłego chłopca zmierzającego ku dorosłości i objęciu tronu.

***

„Zanim ciernie udzieliły mi bolesnej lekcji i zabiły we mnie słabość, miałem tylko jednego brata, którego kochałem całym sercem. Te dni minęły bezpowrotnie, a to co po nich zostało spoczywa w wraz z moją matką w grobie. Dziś mam wielu braci, wytrawnych nożowników i szermierzy, którzy nie cofną się nawet przed najgorszym okrucieństwem. Napadamy na to upadłe imperium i plądrujemy jego truchło. Ludzie mówią, że nastały niespokojne czasy, gdy nocą zmarli wstają z grobów i budzą się potwory, mówią, że to koniec naszych dni. To wszystko prawda, lecz w ciemności czai się również coś gorszego; coś znacznie gorszego.”

Zanim został Księciem cierni, czarującym, zepsutym do cna przywódcą bandy bezwzględnych rzezimieszków, zajmujących się plądrowaniem i mordem, Jorg Ancrath był królewskim synem, wychowywanym przez kochającą matkę, cieszącym się najwyższymi przywilejami. Dziś światem rządzi chaos: szerzy się przemoc, ożywają koszmary. Doświadczenia z przeszłość sprawiły, że Jorg nie lęka się żadnego człowieka, żywego ni martwego. Istnieje jednak coś, co mrozi mu krew
w żyłach. Po powrocie do zamku swojego ojca Jorg musi zmierzyć się z koszmarami z dzieciństwa i zbudować swą przyszłość na przekór otaczającym go wrogom.

3 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że książka zapowiada się bardzo interesująco :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na książkę już mam ochotę od dawna ;) Mam nadzieję, że będzie mi ją dane przeczytać niebawem, bo już się doczekać nie mogę! A wydawnictwo PK jeszcze nie rozczarowało mnie żadną wydaną przez nich książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzięłam tę ksiązkę na wakacje i lekturę mam jeszczę przed sobą. Mój miałżon pochłonął ją w jeden dzień, nie mogłam go ni cholery oderwać od niej, a po lekturze stwierdził, że dawno go żadna książka tak nie wciągnęła... Co było widać gołym okiem;-) Ale stwierdził też, że to niezła jatka...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...