Strony

sobota, 15 września 2012

Pan Lodowego Ogrodu 4 nadchodzi i zawita 6 grudnia!

Pan z Wami! Jako i ogród jego! Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. 
Oślepną monitory, ogłuchną komunikatory, zamilknie broń. 
Tu włada magia.

by Dark Crayon
© Dark Crayon

Premiera czwartego tomu "Pana Lodowego Ogrodu" została oficjalnie zapowiedziana na 6 grudnia. Piotr Cieśliński odpowiedzialny jest za projekty okładek do obu wersji (poniżej projekt okładki do oprawy broszurowej - wersja starsza), a Dominik Broniek przygotowuje ilustracje do wnętrza książki.

© Dark Crayon

Poniżej pierwsza ilustracja do książki i dwa fragmenty książki udostępnione przy okazji jej opublikowania.

© Dominik Broniek
"Wąż wydał z siebie ogłuszający syk, niczym turbina parowa zrzucająca nadmiar ciśnienia i runął w korytarz. Wrażenie było takie, jak chować się we wnęce, w tunelu metra. Obłe cielsko przewaliło się przez pieczarę, pchając falę powietrza, zmieszanego z pogruchotanymi na żwir kamieniami, resztkami wapiennych nacieków, stalaktytów i pyłu.
Trwało to nieznośną, wlokącą się bez końca, pełną przeraźli
wego łoskotu i wrzasku sekundę pędu, mknącej tuż przy twarzy rozmazanej, pokrytej łuskami ściany na boku węża. Zwiadowca leżał z twarzą wciśniętą w żwir i w potwornym hałasie nie słyszał, że sam wrzeszczy.  
Mknące korytarzem cielsko zaczęło się zwężać, i w końcu ogon, nie grubszy od męskiego ramienia wystrzelił na zewnątrz". 

"Żmij najwyraźniej słabo radził sobie ze zboczem – nic dziwnego. Właściwie nie był zwierzęciem, ani nawet prawdziwym potworem, tylko jakąś obłąkaną freudowską projekcją zbudowaną w oparciu o wyobrażenia na temat węża. Jednak najwyraźniej miał masę, bezwładność i problemy z koordynacją. Kilka razy przeturlał się od impetu, skłębiając wijącymi się splotami, niczym porzucony niechlujnie wąż strażacki. U stóp zbocza jednak udało mu się wyhamować, wzbijając fontanny śniegu i zwinąć w kłąb, z którego uniósł łeb, niczym rozwścieczona kobra."

3 komentarze:

  1. No nareszcie! Ale uwierzę jak zobaczę w moich rękach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Popsułeś bloga :P Też czekam z niecierpliwością na PLO :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Boże, już nie mogę się doczekać!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...