Strony

niedziela, 2 września 2012

Prawda stanie się Legendą - "Legenda. Rebeliant" [zapowiedź]


Tytuł: Legenda. Rebeliant  
Autor: Marie Lu  
Tłumaczenie: Marcin Mortka  
Wydawnictwo: Zielona Sowa  
Format: 14,5 x 20,5 cm 
Liczba stron: około 300  
Oprawa: miękka ze skrzydełkami 
ISBN: 978-83-265-0466-2  
Termin wydania: 17 października

„Debiut Lu to przebój!” – Starred Publisher’s Weekly Review

„Legenda nie tylko przetrwa szum medialny, ona na niego zasługuje” – The New York Times Book Review

„Legenda to wciągająca i ekscytująca powieść dla każdego czytelnika” – Los Angeles Times

„Dystopijna powieść Lu już stała się legendą” – USA Today 


Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.

Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.

Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.


Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.

Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.

Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.

Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.

Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.

Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika.Marie Lu (autorka) – niegdyś dyrektor artystyczny firmy zajmującej się tworzeniem gier komputerowych „Online Alchemy”, właścicielka marki „Fuzz Academy”, obecnie autorka dystopijnych powieści.
Powieść „Legend” – pierwszy tom trylogii – Marie Lu napisała pod wpływem Wiktora Hugo. Pewnego dnia, oglądając ekranizację „Nędzników”, zaczęła zastanawiać się nad relacją między znanym kryminalistą, a detektywem. W ten sposób narodziła się June i Day oraz ich historia oparta na tej relacji.
Strona Autorki: www.marielu.org Kolejne tomy trylogii – "Legenda. Wybraniec" i "Legenda. Patriota" - w przygotowaniu.


Marcin Mortka (tłumacz) – jest pisarzem i tłumaczem związanym z wydawnictwem Fabryka Słów. Do tej pory wydawał głównie fantastykę o podłożu historycznym. Dla Fabryki Słów napisał ponad 10 powieści.
Dla Zielonej Sowy napisał: „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu”.


Okładka tomu drugiego: 
4 komentarze:

  1. Pełna napięcia i ROMANSU?! Nieee!!!!!!!! Jeśli okaże się, że oni zakochają się w sobie tworząc przeuroczą parę zakochanych buntowników to ja nie chcę tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co raz bardziej zaczyna mnie interesować ta książka. Zapowiada się naprawdę ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na zagranicznych portalach polecają, więc tak się nie zrażam tymi komicznymi opisami z pełnymi napięciami i romansami. Przeczytałabym.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...