Strony

piątek, 1 lutego 2013

Premiery lutego czyli na co czekam

Wydawnictwo: HarperVoyager
Data wydania: 11 Luty 2013
Oprawa: miękka
Cena: 12 GB (ok. 60 zł)


Continuing the impressive debut fantasy series from author Peter V. Brett, The DAYLIGHT WAR is book three of the Demon Cycle, pulling the reader into a world of demons, darkness and heroes.

On the night of a new moon all shadows deepen.

Humanity has thirty days to prepare for the next demon attack, but one month is scarcely enough time to train a village to defend themselves, let alone an entire continent caught in the throes of civil war.

Arlen Bales understands the coreling threat better than anyone. Born ordinary, the demon plague has shaped him into a weapon so powerful he has been given the unwanted title of saviour, and attracted the attention of deadly enemies both above and below ground.

Unlike Arlen, Ahmann Jardir embraces the title of Deliverer. His strength resides not only in the legendary relics he carries, but also in the magic wielded by his first wife, Inevera, a cunning and powerful priestess whose allegiance even Jardir cannot be certain of.

Once Arlen and Jardir were like brothers. Now they are the bitterest of rivals. As humanity’s enemies prepare, the only two men capable of defeating them are divided against each other by the most deadly demons of all: those that lurk in the human heart.


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: A Red Country
Tłumaczenie: Robert Waliś
Data wydania: 20 Luty 2013
Oprawa: miękka
Format: 135x202
Liczba stron: 640
Cena: 39,00 zł


Spalili jej dom.
Porwali jej brata i siostrę.
Ale zbliża się czas zemsty.

Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość i z uśmiechem odjechać w dal, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę, a nie należy do kobiet, które zawahają się przed uczynieniem tego, co konieczne. Wyrusza w pogoń, zabierając jedynie parę wołów oraz swojego tchórzliwego starego ojczyma Owcę. Jednakże okazuje się, że Owca również ucieka przed krwawą przeszłością, a tej nie da się pozostawić za sobą w pozbawionej praw Dalekiej Krainie.

Pościg powiedzie ich przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy. A co gorsza, zmusi ich do sojuszu z Nicomo Coscą, niesławnym najemnikiem, oraz jego nieporadnym prawnikiem Temple’em, czyli ludźmi, którym nikt nigdy nie powinien zaufać...


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: The Folding Knife
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Data wydania: 6 Luty 2013
Liczba stron: 640
Cena: 39,00 zł


BASSO WSPANIAŁY. BASSO WIELKI. BASSO MĄDRY.

Pierwszy obywatel Republiki Wesańskiej to nadzwyczajny człowiek.

Jest bezlitosny, sprytny i przede wszystkim ma szczęście. Dał swemu ludowi bogactwo, potęgę oraz prestiż. Niestety, potęga przyciąga niepożądaną uwagę i Basso musi bronić siebie oraz swój kraj przed zagrożeniami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Przez całe życie podejmował decyzje o kluczowym znaczeniu i popełnił tylko jeden błąd. Ale jeden błąd niekiedy wystarcza.Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Jonathan Strange and Mr. Norrell
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Data wydania: 20 Luty 2013
Wydanie: II
Oprawa: twarda
Liczba stron: 780
Cena: 59,00 zł


Anglia, początek XIX wieku. Tajemniczy pan Norrell jest jednym z nielicznych, którzy zajmują się jeszcze czarami. Ale to właśnie dzięki niemu i jego młodemu przyjacielowi - Jonathanowi Strange'owi, Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a sam rząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Lecz magia ma swoją cenę... Wydawnictwo: Fabryka Słów
Tytuł oryginału: Leviathan Wakes
Data wydania: 8 Luty 2013
Oprawa: miękka
Tom cyklu: 1


WITAJCIE W PRZYSZŁOŚCI.

Ludzkość skolonizowała System słoneczny - Mars, Księżyc, Paz Asteroidów i satelity Planet Zewnętrznych - gwiazdy jednak wciąż są nieosiągalne.

Jim Holden jest ExO, zastępcą dowódcy statku „Canterbury” holującego ogromne bryły lodu z Pierścieni Saturna do zajmujących się górnictwem i wydobyciem minerałów Stacji Pasa Asteroidów. Gdy towarzystwie kilku członków załogi tego holownika trafiają na opuszczony statek „Scopuli”, stają się powiernikami tajemnicy, o której nigdy nie chcieliby niczego wiedzieć. Niektórzy ludzie, szefowie wielkich korporacji gotowi są ludzie gotowi zabijać dla zachowania tej tajemnicy - zabójstwo zaś osiąga skalę, jakiej Jim i jego załoga nigdy nie zdołają zrozumieć ani się z nią pogodzić. Systemowi Słonecznemu grozi wojna - o ile Holden i członkowie jego załogi nie odkryją, kto i dlaczego porzucił „Scopuli” na zatracenie.

Detektyw Miller poszukuje pewnej dziewczyny. Jednej z miliardów żyjących w systemie, ale jej rodzice posiadają pieniądze, a te mają swoją wymowę. Gdy wiedziony tropem trafia na „Scopuli” i sympatyzującego z buntownikami Holdena, zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że dziewczyna może być kluczem do wszystkiego.


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 20 Luty 2013
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195
Liczba stron: 712
Seria: fantastyczna fabryka
Tom cyklu: 2


Pomnik cesarzowej jest potężny i wzbudza strach.

Nadchodzi czas silnych kobiet i równoległych światów.

Ziemiański jak nikt inny zderza dwie odległe cywilizacje i systemy wojskowe.

Wie o tym każdy fan kultowej „Achai” i niemal pół miliona czytelników książek Andrzeja Ziemiańskiego.


Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginału: Crysis: Escalation
Data wydania: 20 Luty 2013
Oprawa: twarda
Format: 140x210 mm
Liczba stron: 430

Książka CRYSIS: Eskalacja to zbiór sensacyjnych opowiadań o świecie pogrążającym się w korporacyjnym koszmarze i o zawiązywaniu się ruchu oporu. Stanowi znakomite wprowadzenie do świata gier CRYSIS, jak również fascynującą lekturę dla już pochłoniętych nim graczy. Opisując losy kultowych postaci, takich jak Prorok, Psycho i Alcatraz, zamieszczone w książce opowiadania splatają się ze sobą i łączą w jedną, wstrząsającą fabułę.

Wróg już tam jest. Nadszedł czas. Przygotujcie się. Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 28 Luty 2013
ISBN: 978-83-7590-093-4
Oprawa: miękka
Liczba stron: 500


Zawartość zbioru:

Leonid KUDRIAWCEW – "Ballada o smoku"
Władimir WASILJEW – "Barwy braterstwa" (z cyklu "Wiedźmin z Wielkiego Kijowa")
Michaił USPIENSKIJ – "Jednooki Orfeusz"
Maria GALINA – "Lutnia, i to wszystko"
Andriej BIELANIN – "Zawsze odpowiadamy za tych, którzy…"
Władimir ARIENIEW – "Wesoły, niewinny i bez serca"
Aleksandr ZOŁOTKO – "Okupant"
Siergiej LIEGIEZA – "Gry na serio"

3 komentarze:

  1. Jonathana Strange i Pomnik Cesarzowej Achai też bardzo chcę dorwać. Co do Bretta jeszcze się nie wypowiadam, bo dopiero zaczynam Malowanego Człowieka, a z kolei jeśli chodzi o Abercombiego to Zemsta mnie znużyła, ale myślę, że po Bohaterów i Czerwoną Krainę też sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie MAG. Abercrombie obowiązkowo ("Zemsta..." i "Bohaterowie" - miodzio!), na Clarke już rok czy więcej czekam, a do tego moje klimaty, więc nie mogę pominąć, zaś Parker po prostu brzmi ciekawie (no i wierzę, że MAG chały nie wydaje).

    OdpowiedzUsuń
  3. Czekam także na Bretta i Przebudzenie lewiatana :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...