Strony

wtorek, 8 lipca 2014

Wirus - Guillermo del Toro/Chuck Hogan [zapowiedź]

Zawsze tu były. Wampiry.

Teraz nadszedł ich czas.


W Nowym Jorku ląduje samolot z Europy. Zaniepokojeni kontrolerzy lotu nie są w stanie nawiązać z nim łączności, zasłony w oknach są zaciągnięte, a światła wyłączone. Drzwi pozostają zamknięte, a ze środka nikt nie wysiada. Władze obawiają się zagrożenia śmiercionośnym wirusem, więc na miejsce lądowania zostaje wezwana ekipa z Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób, z Ephraimem Goodweatherem na czele. Spośród ponad dwustu pasażerów żyje tylko czworo. W samolocie-widmie nie znaleziono żadnych trujących substancji, a ofiary wyglądają jakby spały. Co mogło spowodować śmierć tylu osób? Śledczych i patologów już wkrótce zaniepokoją upiorne metamorfozy zachodzące w ciałach.

Tymczasem Nowy Jork szykuje się do niezwykłego zjawiska – na kilka minut świat pogrąży się w ciemnościach – Słońce przejdzie zaćmienie. Upiory zmienione przez wirusa tylko czekają, aż na miasto opadnie mroczna kurtyna...
Agonia naszego świata jest początkiem ich rządów...
Guillermo del Toro – meksykański reżyser, scenarzysta i producent, jego debiutem fabularnym był Cronos (1993 r.). Od tego czasu wyreżyserował filmy: Mutant, Kręgosłup diabła, Blade: Wieczny łowca II, Hellboy i Hellboy: Złota Armia oraz Pacific Rim. Jego Labirynt fauna został doceniony przez krytykę na całym świecie i zdobył trzy Oscary.
Chuck Hogan – autor kilkunastu dobrze przyjętych powieści. Za Miasto złodziei zdobył nagrodę im. Dashiella Hammetta. Książka została uznana przez Stephena Kinga za jedną z najlepszych w 2005 roku, na jej podstawie nakręcono film fabularny z Benem Affleckiem.6 komentarzy:

 1. Oby serial był lepszy, bo książka jest bardzo średnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam! Chociaż okładka jest... No, niesmaczna. Nie lubię jak coś się dzieje z okiem, ble.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również czekam na ten serial ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Początek brzmi jak zmodernizowana wersja Drakuli, który przybywa na statku do Wielkiej Brytanii...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...