Strony

środa, 27 sierpnia 2014

Uniwersum Metro 2033: Dzielnica obiecana - Paweł Majka [premiera]


Już dzisiaj premiera pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033! 

Nareszcie! Jest sygnał z Krakowa! W końcu mamy dowód na to, że także i w Polsce żyją niedobitki po nuklearnej zagładzie… Z nieukrywaną dumą – wraz ze znakomitym autorem, Pawłem Majką – oddajemy w Wasze ręce pierwszą polską powieść w Uniwersum Metro 2033. Czekanie naprawdę się opłaciło. Witajcie w Polsce, w roku 2033…

(Dmitry Glukhovsky, autor bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034
twórca międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033)

Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.

Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.

Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.

Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.

Pierwszy fragment audio:

https://www.youtube.com/watch?v=c-QZdjDda3E

Drugi fragment audio:

https://www.youtube.com/watch?v=MjsChlfNvAQ


1 komentarz:

  1. Zdecydowanie książka, którą na pewno przeczytam. "Uniwersum Metro" wypada różnie - są w jego składzie książki lepsze i gorsze, ale ta zbiera już całkiem dobre opinie, więc trzeba się wybrać do księgarni :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...