Strony

czwartek, 21 kwietnia 2016

Litr Ciekłego Ołowiu - Andrzej Pilipiuk [spotkania premierowe]

Nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka „Litr Ciekłego Ołowiu”

Fabryka Słów prezentuje najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka - to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości Andrzeja Pilipiuka. Większość tekstów eksploruje tematykę historyczną. Jak w kalejdoskopie przewijają się mało znane epizody, artefakty innych epok, alternatywy historyczne, zapomniane wynalazki.

Ten zbiór także nie zawiedzie czytelników. Zbierane skrzętnie okruchy przeszłości, tworzą mozaikę od której podziwiania nikt nie może się oderwać.

PREMIERA 22.04.2016
W polskiej fantastyce ostatnich trzydziestu lat ze świecą szukać takich bohaterów, jak ci z utworów Pilipiuka. Na wskroś ludzcy, ze wszystkimi z tego płynącymi konsekwencjami, ale z zasadami, których nie łamią, choć na pewno wszystko by im to ułatwiło. Chcących do końca być porządnymi ludźmi, wręcz naiwnych w swojej wierze w to, że własną prawością mogą zmienić świat wokół.
Hubert Przybylski Szortal


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z ANDRZEJEM PILIPIUKIEM W WARSZAWIE I KRAKOWIE

21.04.2016 godz. 18:00

Księgarnia Świat Książki, Warszawa, Al. Solidarności 119/125;

22.04.2016 godz. 18:00

Księgarnia Pod Globusem, Kraków, ul. Długa 1


2 komentarze:

  1. Dużo dobrego słyszałam o tym autorze, ale nie czytałam żadnego z jego dzieł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam jeszcze styczności z prozą Andrzeja Pilipiuka, ale tematycznie jestem bardzo zainteresowana. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...